تبلیغات
وبلاگ شخصی مهدی رعنایی

وبلاگ شخصی مهدی رعنایی
علمی.ورزشی 
قالب وبلاگ
نویسندگان

تاثیر اسیدهای چرب امگا-۳ در درمان آسیب های عصبی

تاثیر اسیدهای چرب امگا-۳ در درمان آسیب های عصبی

تحقیقات نشان می‌دهد: اسیدهای چرب امگا-۳ سبب پیشگیری و درمان آسیب‌های عصبی می‌شوند.
پژوهشی از دانشگاه کوئین مری لند حاکی از آن است که اسیدهای چرب امگا-۳ که در روغن ماهی یافت می‌شوند، دارای پتانسیل برای محافظت اعصاب آسیب دیده و کمک به آن‌ها برای احیا هستند.
وقتی بر اثر تصادف، اعصاب آسیب می‌بینند. احساس درد و ضعف بیماران و فلج می‌تواند ماهیچه‌های آنها را از کار بیندازد. این اعصاب در بازیابی (بازگشت به حالت اولیه) ناتوان هستند.
مطالعه جدیدی که این هفته در مجله علوم اعصاب منتشر شده حاکی از آن است که اسیدهای چرب امگا-۳ می‌توانند سرعت بهبود عصب صدمه دیده را افزایش دهند.
مطالعه‌ ای بر روی سلولهای عصبی محیطی شده‌ است:
اعصاب محیطی از عصب‌هایی هستند که انتقال سیگنال بین مغز و نخاع و همجنین سایر قسمتهای بدن را بر عهده دارند. این اعصاب محیطی توانایی برای احیا را دارند. اما با وجود پیشرفت در تکنیک‌های جراحی، معمولاً بیماران تنها زمانی بازیابی خوبی دارند که جراحت آنها جزئی باشد.
اسیدهای چرب امگا-۳ که تحقیقات گسترده‌ای برای فواید درمانی آنها شده‌ است، نقشی حیاتی برای رشد طبیعی بدن و تکامل دارند زیرا بدن نمی‌تواند این اسیدهای چرب را تولید کند و باید آنها را در غذاهایی مانند روغن ماهی پیدا کرد. در مطالعه جدید محققان برای اولین بار سلولهای عصبی جدا شده موش را بررسی کردند.
آنها نوعی از آسیب تحت شرایطی که اکسیژن وجود ندارد را در اثر تصادف یا صدمه به وسیله کشش سلولها شبیه سازی کردند. هر دو نوع آسیب منجر به کشته شدن تعداد قابل توجهی و کاهش مرگ سلولی شد. سپس محققان عصب سیاتیک موش را مطالعه کردند و دریافتند که سطح بالایی از اسیدهای چرب امگا-۳ به بهبود سریع و کامل تر عصب سیاتیک آسیب دیده موش کمک می‌کنند و ماهیچه‌های (عضلات) آنها کمتر احتمال دارد به ضایعات عصب آسیب دیده زیرین دچار شوند.
پژوهش انجام شده توسط گروهی به رهبری Adina Michael-Titus استاد علوم اعصاب در دانشکده پزشکی بارتس و لندن و رهبر گروه the Neurotrauma and Neurodegeneration در مرکز علوم اعصاب و تروما دانشگاه کوئین مری لند توضیح می‌دهد: “تحقیقات قبلی ما نشان داد که این اسیدهای چرب می‌توانند در یک تعداد از وضعیت‌های عصبی اثرات سودمندی داشته باشند.”
این مطالعه جدید نشان می‌دهد که آنها همچنین نقش مهمی در درمان آسیبهای عصبی محیطی را می‌توانند داشته باشند. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که اسیدهای چرب امگا-۳ می‌توانند از سلولهای عصبی آسیب دیده را محافظت کنند که اولین گام مهم و حیاتی در بازیابی موفق نورولوژیکی است.طبقه بندی: دانستنیها،
[ پنجشنبه 27 تیر 1392 ] [ 10:26 ب.ظ ] [ مهدی رعنایی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


وبلاگ شخصی مهدی رعنائی

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب